Дмитро Семочко: тільки Єзерський та Михайленко могли відповісти Кучеревському

Володимир Звєров та Роман Бебех для знайшли володаря бронзових медалей чемпіонату України у складі трьох клубів. У кар’єрі Дмитра Семочка було багато нестандартного — тигри на футболі, президент, який нібито зустрічався з інопланетянами, звинувачення у здачі матчів та один поєдинок у команді Віталія Кварцяного.

Дмитро Семочко: тільки Єзерський та Михайленко могли відповісти Кучеревському
Дмитро Семочко: тільки Єзерський та Михайленко могли відповісти Кучеревському — фото

Хто найсильніший партнер у футболі?

— У «Дніпрі» був Рикун. Ми дружили і дружимо. Разом жили на базі. Він спокійний. Є люди, які лізуть до тренера чи керівництва. Він нікому нікуди не ліз. Рикун — найбільш нерозкритий потенціал, якого я тільки бачив. І жартував сильно. З ним тільки Діма Михайленко міг посперечатися. Якось сиділи в бані, а Рикун сказав Єзерському: «З такими захисниками, як ти, я буду до 40 років грати!» Хоча Володя теж знав, як відповідати...

Ми писали інтерв’ю з Рикуном. Він говорить мало і в точку...
— Покійний Євген Кучеревський навіть просив мене з Сашком говорити. Він із тих людей, які ніколи не слухалися. Я трохи заспокоював його. Рикун любив газети читати — «Спорт-Експрес», «Спід Інфо», новини про зірок його цікавили. Унікальний футболіст. Якщо тільки згадати час, коли я був у «Дніпрі», скільки він віддав гольових передач та забив голів. У кожній грі робив щось нестандартне. З багатьох опонентів сміявся та знущався, прокидаючи м’яч між ногами. Всі знають його проблеми. Інколи вони стосувалися ваги. Сашку не подобалося, що йому постійно перевіряли тиск та вагу.

— Правда, що Рикуну було все одно, викликали його до збірної чи ні?
— Трохи пофігізму було. Не викликали — і не викликали, буде більше вихідних, відпочине собі вдома. Він сильно не переймався через те. Може, хтось переживає за збірну, але це не про Рикуна.

— Ваш найбільш пам’ятний гол за «Дніпро» — «Утрехту». Саме Рикун віддав нестандартну передачу, у падінні.
— Рикун прийняв на фланзі, його підштовхнули, і він, падаючи, віддав мені передачу. Мені вдалося втекти від опонента. Зблизився з воротарем, пробив у дальній кут. Ще й з рикошетом.

У вас бронзи з «Карпатами», «Дніпром» та «Металістом». Яка медаль здобувалася найважче?
— З «Дніпром». З «Карпатами». «Металіст» більше був на ходу. З «Дніпром» були без сильних легіонерів, всі свої.

— У «Металісті» ви знову зустрілися із Олександром Рикуном. Не змінився?
— Залишився такий самий спокійний. Я приїхав до них взимку, підписав контракт на півроку, хоча пропонували на два роки. Потім, коли завершувався контракт, не зміг домовитися по фінансових умовах і знову поїхав грати у Росію. Дуже тепло згадую той час, гарна була команда: Папа, Жажа, Зезе. Зезе навіть трохи вивчив слова. Особливо, лайливі. Я запам’ятав самовіддачу Марко Девіча. Він багато працював над собою. Ходив у тренажерний зал. Маркевич його сварив і просив перестати качатися, бо він втрачав швидкість та пластичність. На перегляд приїжджали багато темношкірих — без бутс, без форми. А коли їхали, то все забирали з собою. Отак вони приїжджали до Туреччини, каталися по готелях.

— Секу Конде свого часу був у юнацькій команді «Металіста». Так йому всією командою скидалися, щоб він міг подзвонити додому в Африку.
— А у нас в «Лучі» був інший персонаж — африканський нападник, мусульманин. Йому стригтися не можна було. Молився п’ять разів на день. Волосся у ванній було, як після жінки.

— З «Дніпром» ви були дуже близько, щоб пройти «Марсель» у Кубку УЄФА.
— Дрогба тоді зробив два дотики, пробиваючи пенальті. Опорна поїхала, і він вдарив м’ячем об неї — вийшов рикошет. Два дотики — це порушення правил. Але в УЄФА гнівних листів ніхто не писав. Ми реально могли пройти «Марсель». Вдома 0:0 зіграли, а там 0:1. У Кучеревського був хист налаштувати команду. Правильні слова підбирав. В кишеню за словом ніколи не ліз. Він на налаштуванні будував атмосферу і тренувальний процес. Мені запам’ятався один момент. Ми програли комусь і дивилися перегляд. Перший тайм — тренер каже: от тут помилка, а тут не туди побіг. Дивимося другий тайм — Кучеревський мовчить, нікому нічого не каже. Всі здивовані. А потім питає: «Хтось щось може сказати? Ні? Тоді йдіть на #уй!» Ми як раз у чемпіонаті за бронзу боролися з донецьким «Металургом».

Хтось щось міг відповісти?
— А хто проти нього міг щось сказати? Тільки Єзерський та Михайленко. Вони могли собі дозволити відповідати. Але тієї миті вони встали і пішли.

— Чи міг «Дніпро» стрибнути вище третього місця?
— Можна було. Обігрували і «Шахтар», і «Динамо». З аутсайдерами відпускали свої очки. Друге місце могли брати. Тільки себе можемо звинувачувати.

Повна версія:http://www.footboom.com/ukrainian/news/1472017545-dmytro-semochko-rykun-yakos-skazav-yezerskomu-z-takymy-zakhysnykamy-yak-ty-ya-budu-do-40-hraty.html

Джерело: www.footboom.com

Читайте также

Комментарии