Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова

Ліга Європи-2014/2015. 1/4 фіналу. Матч-відповідь

Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова
Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова — фото

Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова
Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - Ліга Європи

Ліга Європи-2014/2015. 1/4 фіналу. Матч-відповідь

23 квітня. Київ. НСК Олімпійський. 16 234 глядачів

Дніпро (Дніпропетровськ) - Брюґґе (Бельгія) 1:0

Гол:Євген Шахов 82 ФОТОВИДЕО

Дніпро: Д. Бойко Артем Федецький, Дуґлас, Чеберячко, Матос Канкава, Ротань (к) В. Лучкевич (Бруну Ґама 90+1), Безус (Є. Шахов 46), Коноплянка Є. Селезньов (Н. Калініч 72)

Тренер Мирон Маркевич

Брюґґе: Раян Де Фау, О. Дуарте, Мехеле, Де Бок Вормер, Сімонс (к), Шторм (Віктор Васкес 86) Рафаелов, Де Суттер (Уларе 70), Іскєредо (Діркс 86)

Тренер Мішель Прюдомм

Судді: Ундіано Мальєнко Карлос Ґомес, Х. Естрада Діас Перес дель Паломар, Кебріан (усі Іспанія)

Попередження: Ротань 59, Канкава 81 Уларе 87

Те, що Київ цим матчем не жив, було помітно не лише по напівпорожніх трибунах стадіону (навпаки, вболівальників на цей раз було трохи більше, ніж їх зазвичай збирається на матчах за участю Дніпра), а навіть із атмосфери в прес-центрі. Богема української футбольної журналістики зі столичною пропискою у цей час уже обживала місця у прес-ложі флорентійського стадіону Артеміо Франкі.

Ті ж, кому потрапити до складу тургрупи не поталанило, свою любов до команди київського Динамо воліли проявляти біля екранів телевізорів. Тож, мабуть, не дивно, що живих легенд, деякі з яких уже забули, коли готували останній матеріал, у ложі преси Олімпійського майже не було. А печиво з кавою, яке під час матчу розмітається столичними майстрами пера і мікрофону, наче якийсь страшенний дефіцит, за десять хвилин до початку гри бажаючих почастуватися ще очікувало.

Мирон Маркевич складом на, мабуть, найголовніший у новітній історії клубу матч не здивував. Майже не здивував, бо у нападі очікувалася поява Ніколи Калініча, а не Євгена Селезньова. Ворота дніпрян захищав Денис Бойко. В обороні справа наліво розташувалися Артем Федецький, Дуґлас, Євген Чеберячко та Лео Матос. В опорній зоні діяла пара Джаба Канкава Руслан Ротань. Роль вінґерів виконували Валерій Лучкевич та Євген Коноплянка. В ролі диспетчера діяв Роман Безус.

Основа від Мішеля Прюдомма теж виглядала звично. За винятком центрфорварда, знов-таки. Оббі Уларе, чий вихід на заміну в недільному матчі чемпіонату Бельгії з Андерлехтом вніс у гру злам, залишився у резерві, а попереду діяв Том Де Суттер. Зате відновився після травми і вийшов у центрі оборони поряд із Брендоном Мехеле стоппер збірної Коста-Ріки Оскар Дуарте. У воротах Брюґґе грав Метью Раян. Справа в обороні діяв Деві Де Фау, зліва Лоренс Де Бок. Роль чистого опорного хава виконував капітан Тіммі Сімонс. Трохи вище й правіше від нього грав Руд Вормер, лівіше Нікола Шторм. Ліор Рафаелов і Хосе Іскєредо грали в залежності від ситуації то крайніми нападниками, то фланговими півоборонцями.

Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - изображение 3
Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - Лига Европы - изображение 3

Початок київського матчу був абсолютним продовженням гри, яка тиждень тому завершилася в Бельгії. Команди, наче перемістившись у часі, почали поєдинок у тому ж середньому темпі, так само обережно, ретельно намацуючи слабкі місця в оборонних редутах і очікуючи на помилки. Дніпро робив спроби наступати через лівий край, розраховуючи на нестандартні дії Коноплянки. Брюґґе подобу небезпеки створив після того, як Федецький на своєму фланзі втратив мяч у боротьбі з Іскєрдо. Той змістився ближче до центру, зробив переведення вправо. Більшого, заблокувавши спробу удару, не дали оборонці.

Звісно, по такій грі велике значення мають стандарти. Та після того, як першим в матчі кутовим не скористалися гості, Коноплянка запустив над поперечиною мяч зі штрафного приблизно з 25-метрової відстані. Право на виконання цього удару заробив, вдаривши здалеку в руку Мехеле, Ротань. Зате значно не безпечнішим був штрафний у виконанні самого капітана на 21-й хвилині. Руслан виконав з лівого флангу свій фірмовий навіс, а Матос, викрутившись у спробі замкнути цю передачу головою, пробив над поперечиною.

Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - изображение 4
Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - Лига Европы - изображение 4

Взагалі, нечасті, але швидкі проникаючі випади Брюґґе через правий край виглядали не безпечнішими, ніж спроби позиційного наступу команди Маркевича. Та оборонці Дніпра грали дисципліновано і Бойкові роботи не давали. Зрештою, то були зовсім не ті атаки, завдяки яким можна пройти організовану оборону. Більше того, ближче до середини тайму почало виникати враження, що гості, будь у них можливість одразу ж пробити післяматчеві одинадцятиметрові, залюбки на цей варіант погодилися б. Бельгійці неквапливо перекочували мяч на своїй половині, а спроби Дніпра вибігти кілька разів у швидкі флангові атаки, як мінімум тричі повільними діями зривав Безус.

Перший справді небезпечний момент підопічні Маркевича створили на 32-й хвилині. Коноплянка навісив зліва, а Селезньов, своєчасно вистрибнувши і вигравши в опікуна позицію, пробив головою поруч зі стійкою. Через лічені хвилини дніпряни ледь не повторили цієї комбінації. Ось лишень Матос виконав навіс зліва трохи зависоко і Селезньов зачепив мяч лише маківкою голови.

Наприкінці тайму гра стала ще веселішою. Спершу після передачі Іскєрдо зліва Матос вибив мяч під ноги Шторму, але той при спробі вдарити з лінії карного майданчика сходу не влучив по мячу. Дніпро відповів активністю Лучкевича. Валерій на своєму фланзі довго вовтузився з мячем в оточенні трьох оборонців, але все ж виконав передачу в межі штрафного майданчика на Селезньова. Той пробити під щільною опікою стопперів не зумів, але повернув мяч Лучкевичу назад. Валерій в свою чергу, помітивши ривок Канкави, коротко відпасував Джабі на хід до карного майданчика.

Грузин пробити не встиг, а вдарити після передачі від Канкави пятою тому ж Лучкевичу завадили оборонці. Невдовзі був ще один заблокований в останню мить простріл Лучкевича на Селезньова і зароблений біля протилежних воріт Рафаеловим штрафний. Та замість виконати прямий удар метрів з 22-х, Ліор вирішив створити щось чудернацьке й перемудрив. Завершилася ж перша половина поданим Дніпром кутовим з правого флангу і ударом Чеберячка над поперечиною.

Відразу після перерви Маркевич очікувано зняв з поля Безуса, котрому гра відверто не вдалася і випустив Євгена Шахова. З поновленням гри дніпряни заграли значно активніше і дуже швидко втратили нагоду повести в рахунку. То Ротань, виконуючи штрафний, не став дочікуватися свистка арбітра, а перекинув мяч через іще не вишикувану стінку черпаком. Коноплянка зліва вибігав на побачення з Раяном. Євген пробив на силу низом у дальній кут. Воротар мяч потягнув, але кулю, яка летіла паралельно лінії воріт, ледь не додав у підкаті в сітку Селезньов. При цьому арбітр вирішив, що нападник господарів мяч зачепив і замість кутового призначив удар від воріт.

У перших 20 хвилин тиск на ворота бельгійців був величезним. Фактично на рівних з пів оборонцями трудився Селезньов, дуже підсилив гру Шахов, активними були обидва вінґери, а Ротань з Канкавою підтримували наступ з глибини. Дніпро навіть встиг нарешті розмочити ворота Раяна. Ось лишень забивав Селезньов з положення поза грою.

Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - изображение 5
Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - Лига Европы - изображение 5

Знову зліва проривався Коноплянка, але пробив занадто легко і Раян мяч забрав. З лінії штрафного майданчика бив Шахов мяч від ноги оборонця вийшов на кутовий Наступ був невпинним, але оборона Брюґґе відбивалася майже бездоганно. Моментів з розряду таких, у яких треба лише поставити крапку, Дніпро не мав.

Гості ж у свою чергу навіть по воротах після перерви не били. Сили бельгійців почали покидати і то було помітно. Але щоб дотягти до пенальті, потрібно створювати бодай імітацію активності. Саме тому Прюдомм й випустив замість Де Суттера очікуваного з перших хвилин Уларе. Маркевич в свою чергу майже відразу після того зняв з гри Селезньова, котрий віддав себе грі повністю і кинув у бій Калініча.

Нікола вступив у гру миттєво, майже відразу взяв участь в атаці правим флангом. Але все це дрібниці життя. Команди грали дуже обережно, зважуючи кожен крок. За такої гри вирішальною могла стати будь-яка дрібниця, як то, приміром, перше за весь матч невдале вибивання Дуґласа головою. Мяч від маківки бразильця після навісу зліва полетів на дальню стійку і добре, що там надійно і просто зіграв Матос.

Гра явно котилася до 30-ти додаткових хвилин. Але нервової напруги не витримали бельгійці. Втративши мяч на чужій половині, підопічні Прюдомма не встигли перегрупуватися. Лучкевич віддав справа у центр на Ротаня, а Руслан, не довго думаючи прокинув низом на хід зоною правого півсереднього на Шахова. Будь Євген спринтером, то міг бути булліт. Але Шахов, давши себе наздогнати, на лінії карного майданчика прибрав під себе Мехеле, а потім пробив по дузі в дальній кут. Мяч, ковзнувши Мехеле по пяті, пірнув у дальній кут 1:0!

Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - изображение 6
Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - Лига Европы - изображение 6

То було свято і дніпряни, натхненно обороняючись, стримали емоційну навалу гостей. Такої овації Дніпро у Києві на свою адресу ще не чув. Шкодувати у ці миті доводилося лише про одне: що цей історичний тріумф стався не на Дніпро-Арені. Дніпропетровськ заслужив на це свято. Сталим футбольним поступом, але не лише ним. Так чи інакше, столиця з майже порожніми трибунами Олімпійського наразі є для синьо-біло-блакитних щасливою. Маркевич і його команда роблять свою справу справно, не дивлячись на труднощі і кадрові втрати. А кияни віддячити Мирону Богдановичу і його хлопцям ще зможуть. Заповнивши трибуни Олімпійського під час півфіналу Ліги Європи. Не виключено, з тою ж Фіорентиною

Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - изображение 7
Дніпро - Брюґґе - 1:0. Історичний мат Шахова - Лига Европы - изображение 7

Джерело: www.ua-football.com

Читайте также

Комментарии