Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво

Ліга Європи-2014/2014. 1/2 фіналу. Перший матч

Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво
Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво — фото

Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво
Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - Ліга Європи

Ліга Європи 2014/15. 1/2 фіналу. Перший матч

7 травня. Неаполь. Стадіон Сан-Паоло. 40 000 глядачів

Наполі (Неаполь, Італія) Дніпро (Дніпропетровськ, Україна) 1:1

Голи: Давід Лопес 50 Є. Селезньов 81

Наполі: Андухар Маджо, Альбіоль, Брітос, Ґулям Жоржіньо, Давід Лопес (Ґарґано 71) Кальєхон (Ґаббядіні 77), Гамшик (к), Інсіньє (Мертенс 81) Іґуаїн

Тренер Рафаель Бенітес

Дніпро: Д. Бойко Артем Федецький, Дуґлас, Чеберячко, Матос Канкава (Безус 69), Федорчук В. Лучкевич (Бруну Ґама 57), Ротань (к), Коноплянка Н. Калініч (Є. Селезньов 81)

Тренер Мирон Маркевич

Судді: Моен Гаґлунн, Андас Кім-Анрі Йонсен, Едвартсен (усі Норвегія)

Попередження: Канкава 24, Артем Федецький 73

Два місяці тому, на початку березня наставник Дніпра Мирон Маркевич розізлився увідповідь на те, що голландські журналісти, які приїхали до Києва висвітлювати матч українського віце-чемпіона з Аяксом, перепитали його прізвище Коноплянки. Італійські ЗМІ прізвище лідера дніпрян вивчили не лише на слух, а й на правильність написання. Принаймні, такий висновок напрошується з тих світлин, які розмістив учора з Неаполя наш фотокор Олександр Приходько. Нотуючи текст прес-конференції нашвидкоруч, Konoplijanka на моніторі вибито чітко, без опечаток.

Все інше залежало вже від самого Євгена. Суперники фаворити, але в протистоянні з таким опонентом можна заявити про себе на весь голос. З одного боку, Дніпро вже зайшло далеко і в разі поразки ніхто команді не дорікне. З іншого ж для багатьох футболістів нашої команди це може бути найліпша у житті нагода здобути єврокубок. Нагода, якої більше може не бути. Мабуть, щоб зняти з команди зайву психологічну напругу, Маркевич дозволив футболістам взяти з собою на виїзд найрідніших людей. Звісно, жили вони з гравцями порізно, але розуміння, що кохані чи у випадку з Артемом Федецьким син поряд, від хвилювань про прийдешній поєдинок відволікали.

Сюрпризів у складах обох суперників не було та й не могло бути. Приміром, наставник господарів Рафаель Бенітес виставив у основі Жоржіньо з Давідом Лопесом, а Вальтера Ґарґано з Ґьокханом Інлером залишив у резерві. Так іспанець цю четвірку постійно змінює, пропонуючи суперникам різні варіації. Не варто сильно дивуватися й тому, що на позиції лівого вінґера вийшов Лоренцо Інсіньє. По решті позицій навіть дискусій, здається, не було. Ворота неаполітанців захищав Маріано Андухар. В обороні справа наліво розташувалися Крістіан Маджо, Рауль Альбіоль, Міґель Брітос та Фаузі Ґулям. Хосе Кальєхон атакував справа, а капітан Марек Гамшик діяв під центрфорвардом Ґонсало Іґуаїном.

Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - изображение 3
Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - Лига Европы - изображение 3

У Дніпра напередодні дискусійною була лише позиція првого вінґера. Поїхав з командою до Неаполя, відновившись після травми, Матеус. Але все ж випустити бразильця тренер після тривалої паузи не ризикнув, довіривши місце на полі перевіреному стабільними виходами в основі Валерієві Лучкевичу. Прогнозувалося й те, що центральне ядро гостей за відсутності травмованого Євгена Шахова склали три номінально опорних хави Джаба Канкава, Валерій Федорчук та Руслан Ротань. У воротах дніпрян грав Денис Бойко. Пару центрбеків склали Дуґлас і Євген Чеберячко, справа захищався Федецький, зліва Лео Матос. Євген Коноплянка, як зазвичай, наступав зліва, а на вістрі атаки діяв Нікола Калініч.

Десь треба трохи закритися, бо граємо на виїзді - цим висловлюванням за добу до матчу Маркевич дав зрозуміти, як у загальних рисах його команда діятиме на Сан-Паоло. А ще Мирон Богданович сказав, що важливо не дати Наполі розбігтися, бо тоді стримати суперника буде складно. Що тренер мав на увазі, на ділі показав епізод на восьмій хвилині, коли дніпряни після вкидання Федецьким аута зробили першу спробу закріпитися на чужій половині. Та перехопивши мяч, Жоржіньо діагоналлю з центру поля кинув у прорив правим краєм Маджо. В якусь мить здалося, що Крістіан вже випередив на швидкості Матоса й зможе у відриві увірватися до карного майданчика. Та Лео таки знайшов можливість, щоб вибити мяч, а Чеберячко його підстрахував.

Ще в одному епізоді після вибивання з карного майданчика зльоту бив Кальєхон. На щастя, іспанець не влучив як слід по мячу, а момент був дуже перспективний, адже поряд з вінґером неаполітанців не було нікого і заблокувати цей постріл, зважаючи на відстань оборонців від Кальєхона, теж було непросто.

З перших хвилин відчувалося, що гості нервують і через те швидко втрачають мяч. Не дивно, що з контргрою у дніпрян не складалося. Звісно, треба згадати про два випади через лівий край за участю Коноплянки, але з огляду на те, що Євгенові бракувало підтримки, до ударів по воротах чи бодай потенційно небезпечних розіграшів справа не дійшла. Неаполітанці атакували потужніше і масованіше, змушуючи дніпрян відбиватися з максимальною концентрацією. Дуже небезпечно метрів з 25-ти по дузі бив Інсіньє. Мяч після його пострілу пірнав у верхній кут, але, зачепивши стійку, вилетів за межі поля. Зрештою, Бойко ситуацію, здається контролював і в разі потреби мяч би відбив. Ще в одному епізоді, коли Іґуаїн зліва виконав передачу врозріз, той же Інсіньє намагався проштовхнути мяч під Бойком вдотик. Добре, що кут був набто гострим і Лоренцо в стулку не влучив.

Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - изображение 4
Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - Лига Европы - изображение 4

Дніпро попереду розраховував виключно на стандарти. Перший потенційно небезпечний штрафний метрів з 40-ка від воріт виконував Ротань. Втім, фірмового навісу не вийшло Андухар спокійно забрав мяч, який пролетів над головами своїх і чужих, у руки. А Коноплянка, подаючи кутовий зліва, заробив для Канкави попередження. Сталося це після того, як Євген, забравши відскок, доволі безпечно намагався віддати поперечну передачу вздовж лінії карного майданчика. Жоржіньо здійснив перехоплення й Канкаві, аби не дати суперникові вибігти в контратаку, довелося стрибати своєму візаві в ноги.

Невпинний тиск на володіння Бойка продовжувався приблизно півгодини. Дніпряни, до їх честі, весь цей час оборонялися зібрано, без натяку на гарячкуватість, Кожен гравець тримав свою зону, а ідеально відшліфована система підстраховки виключала небезпеку після випадкових відскоків.

Врешті, неаполітанці за дві третини тайму трохи набігалися і почали помилятися в передачах. Дніпряни в свою чергу трохи заспокоїлися і навіть почали епізодами грати в короткий пас на чужій половині поля. Після одного з таких фрагментів Ротань виконував навіс зліва, причому навіс точний, але трохи зависокий. Калініч головою до мяча дотягнувся, але пробити в оточенні трьох суперників не зумів.

Та все ж тайм Наполі завершив у наступі. В заключних пять хвилин першої половини дніпрянам було, мабуть, важче, ніж у дебютному відрізку, коли в діях господарів простежувався сумбур. Але команда Маркевича вистояла, допустивши одну серйозну похибку. Спершу Федецький, закриваючи неподалік від кутового прапорця мяч корпусом, вирішив здивувати Інсіньє і зробити передачу пятою. Суперник цей намір розгадав і, здійснивши перехоплення, попрямував до карного майданчика. Зупинити Інсіньє намагався Канкава, але його підкат був не дуже переконливим. Розрядив ситуацію своїм виходом Бойко. Розрядив тут, згодом, вчасно вийшовши з воріт, перехопив навіс, а перед самим свистком на перерву ще й боляче отримав, кинувшись за мячем руками, шипами в область паху від Ґуляма.

Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - изображение 5
Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - Лига Европы - изображение 5

Початок другої половини наче й обнадіював. Дніпряни розпочали його з високого пресингу і не давали суперникові вести комбінаційну гру. Але саме у цей період, коли контролювати гру вдавалося, гості допустили елементарну помилку в обороні. Сталося це після вкидання з аута зліва. Яким чином Гамшик опинився в межах карного майданчика один, сказати складно. Та це сталося і через мить Марек віддав по дузі передачу вздовж воріт. Матос перервав цей пас, не без ризику вразити ворота вибивши кулю на кутовий. Навіс з корнера зліва виконав Інсіньє, а Давід Лопес, вигравши у Канкави позиційно, влучно пробив головою 1:0.

Пропустивши, дніпряни вочевидь трохи посипалися і ледь не пропустили через лічені хвилини вдруге. Отримавши розрізний пас від Гамшика, Іґуаїн виграв швидкісний забіг у Чеберячка і метрів з восьми пробив. Бойко відбив кулю ногами кутовий. Корнер зліва знову подав Інсіньє і знову цей навіс з району ближньої стійки завершився ударом. На цей раз Брітос вдарив головою над поперечиною.

Про контргру з боку Дніпра у ці миттєвості не було й мови. Маркевич розумів, що граючи в такому ключі, його команда приречена. Наставник гостей провів заміну. Випустивши замість Лучкевича Бруну Ґаму. Але щойно португалець вийшов, як неподалік від центру поля помилився з передачею Чеберячко. Цей промах призвів до швидкісного спурту Іґуаїна. В супроводі Дуґласа аргентинець, ледь увійшовши до карної зони, пробив низим знову Дніпро врятував, відбивши мяч ногою, Бойко.

В середині тайму ще один момент Іґуаїнові ледь не створив Гамшик. Марек виконав дивовижну передачу за спину Чеберячка в район півкола. Іґуаїн мяч, здавалося б, обробив, але під пресингом спершу самого Матоса, а потім Матоса за підтримки Чеберячка, зайшов у кут і змушений був не бити, а виконувати скидку на Кальєхона. На щастя, іспанець пробив так само незграбно, як і в моменті на початку матчу.

Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - изображение 6
Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - Лига Европы - изображение 6

Перевага Наполі у другому таймі набула тотальних обємів. Дніпрянам не те що не вдавалося провести контратаку, а й звязати під шаленим пресингом дві-три передачі. За таких умов зароблений Матосом на лівому фланзі після одного з нечастих переходів на чужу половину штрафний здавався подвигом. Але навіс Ротаня адресата не знайшов і невдовзі Бойкові довелося вступати в гру знову на цей раз після удару Інсіньє.

Саме перед цим моментом Маркевич випустив замість Канкави Романа Безуса. Знову перестановка, спрямована на підсилення атакувального потенціалу. Виключно обороняючись, гості були приречені пропустити вдруге, а виходи вперед вперто не вдавалися. Бенітес у свою чергу відповів на цю заміну своєю, випустивши, аби освіжити середину поля, замість Лопеса Вальтера Ґарґано.

Власне, ситуація на полі не змінювалася. Іґуаїн разом з Гамшиком виглядали нестримними. Чергова дивовижна розрізна передача Маркека черговий вихід сам-на-сам Ґонсало. Аргентинець знову бє низом, але на заваді втретє стають ноги Бойка. Ще в одному епізоді Іґуаїн вишукано одним дотиком прибрав під себе Дуґласа, а другим пробив метрів з 15-ти над поперечиною.

Гол назрівав і аби його прискорити, Бенітес випускав Маноло Ґаббядіні. Але й Маркевич теж кидав у бій новітнього сотника Євгена Селезньова не спроста. Хоча навіть мудрий Мирон Богданович не міг уявити, що Євген, вийшовши на поле, переверне гру з ніг на голову першим же дотиком. Звісно, відеоповтор продемонструє, що Селезньов, замикаючи передачу Федецького справа, був до воріт суперників трохи ближче, ніж переостанній оборонець суперників Маджо. Але яка нам різниця? 1:1.

Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - изображение 7
Наполі - Дніпро 1:1. Ноги Бойка і сотник Селезньов роблять диво - Лига Европы - изображение 7

Пропущений мяч виявився для господарів справжнім холодним душем. Неаполітанці, склалося враження, так і не прийшли до тями за ці 13 (з чотирма компенсованими) хвилин. Більше того, поки футболісти Наполі вгамовували емоції, їхні суперники ледь не витиснули максимум з мінімуму вдруге. Бруну Ґама передачею черпаком по правому флангу знайшов Безуса, а той, опинившись без опіки, вирішив з гострого кута пробити. Дарма, бо на дальній стійці знову відкривався Селезньов.

В заключних хвилин пять знову був штурм. Гості не цуралися грати на відбій і своє відстояли. Звісно, такий результат можна назвати позитивним. Але треба бути реалістами: через тиждень у Києві Дніпру буде не легше. І то мяко кажучи.

Фото - Олександр Приходько

Джерело: www.ua-football.com

Читайте также

Комментарии